FC

Vi bakom FitnessCollection är ett gäng träningsnördar som brinner för att hjälpa folk att komma igång med en regelbunden och framförallt varierad träning. Vi själva älskar att testa nya träningsformer och ha en allsidig träning. Idén bakom FitnessCollection är att göra det ännu enklare för alla att ha en varierad träning och samtidigt ge alla företag inom fitness, hälsa och sport en ny möjlighet att hitta nya kunder.

Philip Vigerland
Business Development Manager
Philip Vigerland

Favoritträning: Gym, kampsport och löpning

philip@fitnesscollection.se

Malin Torstensson
CEO
Malin Torstensson

Favoritträning: Ridning, skidor och gym

malin@fitnesscollection.se

Maria Eliasson
Account Manager
Maria Eliasson

Favoritträning: Yoga, simning och meditation

maria@fitnesscollection.se

Danni Lantz
Danni Lantz

Favoritträning: Parkour, löpning och yoga

info@fitnesscollection.se

Erik Wikström
Chairman of the board
Erik Wikström

Favoritträning: Brasiliansk Jiu Jitsu, gym och MMA

erik@fitnesscollection.se

Mahesh Kumar
Founder
Mahesh Kumar

Favoritträning: Thaiboxning, yoga och meditation

mahesh@fitnesscollection.se

Rasmus Adler Wahlberg
Founder
Rasmus Adler Wahlberg

Favoritträning: Yoga, kung-fu och kite-surfing

rasmus@fitnesscollection.se